Hledání práce

11. července 2017 v 11:00 | Normal Girl
Nevím kolik z vás je taky zabředlých v tom kolotoči odpovídání na nabídky práce, chození na pohovory a následným novým hledáním. Podstatné je, že nemá cenu se stresovat, že nemůžete nic najít. Já sama hledám nově tři měsíce a stále nic nemlžu najít.
Nejde o to, že bych neměla vzdělání, nějakou kvalifikaci, ale bohužel nemám pracovní zkušenosti, které by se daly plně prezentovat jako zkušenosti. Prošla jsem si pár zaměstnáními, ale byla jsem nucena je ukončit. Jednou protože za mě vzali příspěvek od úřadu práce, že vzali někoho z registru a pak jsem jim tam přišla k ničemu a plánovali se změny, které zaskočily i ostatní pracovníky. Podruhé to bylo kvůli zdravotnímu stavu, kdy jsem skončila na infekčním oddělení s podezřením na klíšťovou encefalitidu, která se sice nepotvrdila, ale doktory celkem zarazila podobnost příznaků té nemoci, kterou jsem měla se zánětem mozkových blan. No a potřetí to bylo kvůli tomu, že jsem v práci vlastně dělala věci, které správně měla dělat moje nadřízená a jelikož je jednodušší vyrazit někoho, kdo je tam teprve krátce, tak jsem vyletěla já. Od té doby jsem registrovaná na úřadě práce a hledám zaměstnání a to aktivně. Nedělám si naději, že najdu něco, co mě bude bavit a nějak naplňovat, ale nevzdávám se.
Protože i já potřebuji peníze k životu, tak si přivydělávám na různých brigádách a jednom prodejním portálu na internetu. Jsou to malé peníze, ale alespoň něco.

Největším problémem zaměstnavatelů je, že hledají lidi s praxí, vysokoškolským diplomem a řidičským průkazem. Je jich strašně málo, kteří dávají šanci lidem, kteří mají jen středoškolské vzdělání a velmi malou praxi, která se dá počítat spíš jako nulová.
Nebo, když najdete konečně práci snů, tak zjistíte, že nejde o placené místo, spíš je to neplacená stáž. Což je velká škoda, ale na druhou stranu se mi to bude hodit do životopisu, abych získala později lepší práci.
V úvodním článku jsem se zmínila, že ta neplacená stáž je pro internetový deník jako redaktorka a editorka. Tahle zkušenost by mě měla posunout k šanci hledat později práci v nakladatelství. Sice to asi typově nevypadá na práci, která by mě bavila, ale ve skutečnosti jsem člověk, který miluje opravování překlepů a stylizace. Ale neplánuji nikdy učit češtinu, na pedagogickou fakultu neplánuju jít už jen z důvodu, že mám poslední dobou obrovskou chuť začít vraždit některé děti školou povinné. Včetně mojí teen sestry.

Mám kamarádku, která slušnou práci našla až po roce hledání, takže neztrácejme naději.

Vaše

Normal Girl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama