Když vám někdo položí otázku, co posloucháte za hudbu...

16. července 2017 v 10:00 | Normal Girl
Výsledek obrázku pro listening to music
Když se podaří narazit na člověka, který s vámi chce trávit volný čas a je jedno, jakého je pohlaví, tak po nějaké době se zeptá, co za hudbu posloucháte. Protože, když máte podobný vkus na hudbu, tak se vždy máte očem bavit, když dojdou jiná témata k hovoru.
Opravdu není dobré začínat odpověď na tuto otázku hudbou, kterou moc lidí nezná. Zaprvé se budou tvářit dost divně a za druhé budou mít spoustu otázek, na které je u různých druhů hudby několik set možných odpovědí.
Bezpečná odpověď jsou soundtracky. Člověk si pod tím nedokáže představit jaké určité soundtracky máte na mysli. V mém případě počítejte s tracky z Fast&Furious ságy, Pirates of the Caribean řady a Lord of the Rings s The Hobbit.
A pak je jen na vás jakou další hudbu k tomu přihodíte. V momentě, kdy jste na soundtracky, tak je zvláštní kombinace, když budete poslouchat rock, punk nebo metal. Naopak pop je pro lidi přijatelný po oznámení, že posloucháte soundtracky.
Jenže druhů popu existuje opravdu hodně a strašně málo lidí o nich kdy slyšelo. Tedy latinský pop myslím znají všichni. Ale další druhy už moc z vás asi nezná. Například korejský pop. Z něho vám asi něco bude říkat pouze jméno PSY a písničky Gangnam style a Gentleman. A ano, je to v korejštině, pokud jste doposud netušili, co za jazyk to tam vyjma anglických částí je.

Moje orientace na asijskou hudbu celkem lidi překvapuje a tak se snažím spíš o této hudbě moc nemluvit, protože v momentě, když lidé touží po detailech, tak jich mohu dát tolik, že je to velmi brzy začne štvát.
A tak většinou řeč stočím k hudbě, kterou poslouchají oni. Není to problém, za tu dobu, co hudbu poslouchám jsem si prošla několika hudebními styly, takže mám celkem slušný rozhled.

A jaká hudba ve vašem případě vyvolává řadu otázek mezi vašimi novými známými?

Vaše

Normal Girl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucy Lucy | Web | 16. července 2017 v 20:28 | Reagovat

U mne to bylo vždy tak, že se akorát jen druhý zeptal, co poslouchám a když poslouchal to samé, zeptal se na skupiny a tím konverzace končila .:D

Já sama poslouchám metal, rock. Neříkám, že si neposlechnu něco jiného. Ale převládá tento štýl 🙂

2 Normal Girl Normal Girl | 17. července 2017 v 15:05 | Reagovat

[1]: Zdá se, že já bohužel narážím na lidi, co se rádi ptají. :D

Kdysi jsem rock poslouchala taky, ale metal mě moc nebere.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama